MUDr. Bára Zapletalová

Jsem začínající pediatrička, populizátorka medicíny a nový člen týmu Po Medině.

Studium medicíny jsem absolvovala v komorním a přátelském prostředí 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Již během studií jsem se s nadšením věnovala mimofakultním aktivitám. Svoji zálibu v dobrovolničení ráda přirovnávám k burákovému máslu – „jednou člověk začne a už nedokáže přestat.“. Ať se jednalo o pomoc v rámci příprav fakultních akcí při spolku TRIMED nebo zapojení se do projektů spolku IFMSA či průvodcování na výstavě Polní Nemocnice Lékaře bez hranic, všechno to byly důležité zkušenosti a okamžiky, které ovlivnily moje další směřování. Dlouho jsem si přála aktivnější zapojení se do chodu fakulty, to se podařilo v projektu Poznej svoji specializaci, který jsem založila a následně byla jeho koordinátorkou.

MUDr. Barbora Zapletalová

Díky podpoře mobility studentů naší fakultou jsem měla možnost vycestovat na zahraniční stáže celkem 6x. Nejvíce z mých výjezdu na mě zapůsobila africká mise v Keňské vesnici Itibo, právě tento výjezd mi pořádně otevřel oči a ráda bych se humanitární pomoci věnovala i nadále. Překvapilo mě, kolik praktických zkušeností a poznatků jsem získala na praxích v Německu, přesto, že tato země leží hned vedle nás. Byla to poslední německá, již absolventská, stáž, která mě nadchla pro obor pediatrie.

Zahraniční stáž


V současné chvíli mě najdete  na Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové, kam jsem nastoupila v roce 2021, a kde jsem moc spokojená. Plánů do budoucna mám pořád spoustu, nicméně v současné chvíli mě naplňuje popularizace pediatrie a medicíny, které se věnuji na svých portálech – IG profil pediatrie_pro_vsechny a na LinkedIn. Nemůžu opomenout svoji novou spolupráci s týmem nadšených profesionálů v rámci projektu Po Medině.

. 

Instagram Pediatrie pro všechny

Moje rubrika:

Už jste slyšeli o screeningovém CT vyšetření?

Už jste slyšeli o screeningovém CT vyšetření?

Rakovina plic, podobně jako vysoký krevní tlak, je onemocnění, které zpočátku nebolí. Často se ozve až ve velmi pokročilém stádiu, kdy jsou možnosti efektivní léčby již velmi omezeny. Každoročně onemocní rakovinou plic kolem 6500 čechů, přičemž na rozvoji onemocnění...

Proč je důležité duševní zdraví studentů medicíny?

Proč je důležité duševní zdraví studentů medicíny?

„Aby se medik či lékař mohl dobře postarat o své pacienty a kolegy, musí se nejprve umět postarat sám o sebe a o svou psychickou pohodu.“ Jednoduchá, ale pravdivá věta, která uvozuje průzkum „Čeští medici v (ne)pohodě 2021“. A proč by téma duševního zdraví mediků mělo...