MUDr. Bára Zapletalová - Po medině

MUDr. Bára Zapletalová

Jsem začínající pediatrička, populizátorka medicíny a nový člen týmu Po Medině.

Studium medicíny jsem absolvovala v komorním a přátelském prostředí 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Již během studií jsem se s nadšením věnovala mimofakultním aktivitám. Svoji zálibu v dobrovolničení ráda přirovnávám k burákovému máslu – „jednou člověk začne a už nedokáže přestat.“. Ať se jednalo o pomoc v rámci příprav fakultních akcí při spolku TRIMED nebo zapojení se do projektů spolku IFMSA či průvodcování na výstavě Polní Nemocnice Lékaře bez hranic, všechno to byly důležité zkušenosti a okamžiky, které ovlivnily moje další směřování. Dlouho jsem si přála aktivnější zapojení se do chodu fakulty, to se podařilo v projektu Poznej svoji specializaci, který jsem založila a následně byla jeho koordinátorkou.

MUDr. Barbora Zapletalová

Díky podpoře mobility studentů naší fakultou jsem měla možnost vycestovat na zahraniční stáže celkem 6x. Nejvíce z mých výjezdu na mě zapůsobila africká mise v Keňské vesnici Itibo, právě tento výjezd mi pořádně otevřel oči a ráda bych se humanitární pomoci věnovala i nadále. Překvapilo mě, kolik praktických zkušeností a poznatků jsem získala na praxích v Německu, přesto, že tato země leží hned vedle nás. Byla to poslední německá, již absolventská, stáž, která mě nadchla pro obor pediatrie.

Zahraniční stáž


V současné chvíli mě najdete  na Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové, kam jsem nastoupila v roce 2021, a kde jsem moc spokojená. Plánů do budoucna mám pořád spoustu, nicméně v současné chvíli mě naplňuje popularizace pediatrie a medicíny, které se věnuji na svých portálech – IG profil pediatrie_pro_vsechny a na LinkedIn. Nemůžu opomenout svoji novou spolupráci s týmem nadšených profesionálů v rámci projektu Po Medině.

. 

Instagram Pediatrie pro všechny

Moje rubrika: