Obsah - Po medině

Obsah

Internetový portál pro všechny zdravotníky,

se kterým budete o kapitolu napřed.

Zaměřujeme se na potřeby mediků a mladých lékařů. Našimi tématy jsou přechod z fakulty do praxe, postgraduální vzdělávání, mentální zdraví mediků, vize medicíny a mnohé další.

Příručka medika

Medicína přináší stále další výzvy, na které je potřeba umět průběžně reagovat. V příručce medika najdeš důležité rady, tipy a rozhovory, které ti usnadní studium a pomůžou udržet motivaci po celou dobu studia.

PŘÍRUČKA MEDIKA

Poznej svůj obor

Zvolit si správný obor není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. V našem video-podcastu se proto ptáme mladých lékařů na to, co čekat od oboru, který si zvolili a jaké byly jejich začátky v praxi. Tak mrkni.

POZNEJ SVŮJ OBOR

Přechod z fakulty do praxe

Přechod z fakulty do praxe je jedno z nejnáročnějších období v profesním životě každého zdravotníka. V této rubrice najdeš všechny důležité informace a tipy, které potřebuješ k jeho úspěšnému zvládnutí.

PŘECHOD Z FAKULTY DO PRAXE

Příručka mladého lékaře

PŘÍRUČKA MLADÉHO LÉKAŘE

I s vysněným titulem MUDr. před jménem si člověk může v praxi připadat jako slepé hříbě. Proto máme praktickou příručku s radami a tipy i pro absolventy, která se hodí pro první měsíce v praxi.

Nejoblíbenější články a videa

Čeští medici v (ne)pohodě 2021

Portál Po medině představuje oficiální výsledky průzkumu s názvem Čeští medici v (ne)pohodě 2021. Cílem průzkumu bylo zmapovat a objektivizovat problematiku subjektivního vnímání nadměrného stresu studenty všeobecného lékařství v České republice a posoudit vliv tohoto stresu na kvalitu života studentů a jejich motivaci dále setrvávat v systému českého zdravotnictví.

Medicína patří mezi nejnáročnější vysokoškolské obory a jsme si vědomi, že stres k náročnému oboru studia i následnému povolání lékaře do určité míry patří. Na druhé straně jsme přesvědčeni, že dlouhodobý a nadměrný stres vedoucí k opakovaným somatickým potížím, užívání alkoholu, anxiolytik či antidepresiv je pomyslnou hranicí, která by neměla být při přípravě mladých lékařů překračována a už vůbec by tyto důsledky zažívaného stresu neměly být považovány za běžnou součást studia medicíny či povolání lékaře.

čeští medici v nepohodě

Africký zápisník mladého medika

Když jsem běhemprokrastinační chvilky před státní zkouškou z vnitřního lékařství otevřel šuplík ve svém pokoji a našel v něm tři roky starý zápisník z Afriky, okamžitě jsem se do něj začetl. Zaprvé proto, že jsem na hromadu ručně popsaných papírů ve složce plné afrického písku téměř zapomněl a za druhé mě obsah naprosto pohltil a donutil zavzpomínat si na příběhy, které jsem od svého návratu vyprávěl nespočetněkrát. Během čtení a vzpomínání jsem se smál, brečel, vztekal a zamýšlel se nad cestou, kterou jsem od té doby ušel. V neposlední řadě jsem se během čtení několikrát styděl za svou tehdejší nevědomost, naivitu a hloupost.