Potkali jsme se v Ostravě

Ona Slovenka, on Jihomoravák. Potkali jsme se Ostravě a baví nás dělat věci, které mají smysl a mění okolní svět k lepšímu.

Jsme studenti všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a kromě studia se věnujeme i řadě mimoškolních aktivit. Rádi dáváme věci kolem sebe do pohybu a hnacím motorem našich činů je pozitivní změna okolního světa. Za sebou máme již několik úspěšných projektů v rámci studentské neziskové organizace IFMSA CZ a portál Po medině je naší novou motivací.

 

Jsme přesvědčeni o tom, že studenti a absolventi při řešení otázky profesní budoucnosti hledají primárně informace. Portál Po medině je proto plný užitečných článků a rozhovorů zaměřených na postgraduální vzdělávání, přechod z fakulty do praxe a další praktická témata.

Dále jsou obsahem portálu profily zdravotnických zařízení plné informací dle potřeby konečných uživatelů doplněné o nabídky pro mediky i lékaře.

Jen takové místo doplněné o možnost svobodného vyjádření názoru nebo vlastní zkušenosti se může stát vyhledávanou adresou všech, kteří o tyto informace stojí.

Zakladatelé portálu
Zakladatelé portálu

Věříme a doufáme, že se s naším přesvědčením ztotožní dostatečné množství lidí jak na straně zaměstnanců, tak na straně zaměstnavatelů. Znamenalo by to totiž, že české zdravotnictví je na správné cestě ke spokojenějším zítřkům.

Propojujeme světy zaměstnanců a zaměstnavatelů ve zdravotnictví

S příchodem do konečné fáze studia všeobecného lékařství se každý medik začíná intenzivně zamýšlet nad svou budoucností - volbou oborové specializace a nejlepšího možného zdravotnického zařízení. V praxi to vypadá tak, že studenti tráví dlouhé hodiny za počítačem sháněním spousty informací o specializačním vzdělávání, jednotlivých nemocnicích, nabídkách volných míst,  akreditacích, finančním a jiném ohodnocení. 

Celý proces výběru vyžaduje kromě času a pevných nervů také notnou dávku disciplíny k utřídění všech informací. Přesto se může stát, že některá data na konci celého procesu stále chybí nebo jsou nepřesná.

Ve stejný moment se zdravotnická zařízení snaží zaujmout lékaře a budoucí absolventy svými pracovními nabídkami a přesvědčit je, že právě jejich nemocnice je ta pravá, kde začít svou lékařskou kariéru. Mnohé nemocnice investují desetitisíce korun ročně do internetové inzerce, účasti na profesních veletrzích a jiných kampaní, které nemusejí přinést tížené výsledky.

Vytvořením portálu Po medině bychom rádi poskytli budoucím absolventům, ale také zkušeným lékařům komplexní informace o možnostech profesního uplatnění napříč obory a městy. 

Ve stejný moment se snažíme dát poskytovatelům zdravotní péče možnost se prezentovat v nejlepším světle, vyniknout v konkurenci ostatních a ukázat, proč by lékaři měli zamířit právě do jejich týmu. 

Největší výhodou pro všechny je fakt, že se na našem portále zveřejňují přesně ty informace, o které lékaři a absolventi stojí.


NÁŠ TÝM

Těší nás :)

Natka

natalia@pomedine.cz

Kate

Anet

Simča

MUDr. Hanča

MUDr. Markét


Kam dál?