Čeští medici v (ne)pohodě 2021

Portál Po medině představuje oficiální výsledky průzkumu s názvem Čeští medici v (ne)pohodě 2021. Cílem průzkumu bylo zmapovat a objektivizovat problematiku subjektivního vnímání nadměrného stresu studenty všeobecného lékařství v České republice a posoudit vliv tohoto stresu na kvalitu života studentů a jejich motivaci dále setrvávat v systému českého zdravotnictví.

Hlavní partneři

Medicína patří mezi nejnáročnější vysokoškolské obory a jsme si vědomi, že stres k náročnému oboru studia i následnému povolání lékaře do určité míry patří. Na druhé straně jsme přesvědčeni, že dlouhodobý a nadměrný stres vedoucí k opakovaným somatickým potížím, užívání alkoholu, anxiolytik či antidepresiv je pomyslnou hranicí, která by neměla být při přípravě mladých lékařů překračována a už vůbec by tyto důsledky zažívaného stresu neměly být považovány za běžnou součást studia medicíny či povolání lékaře.

Zůstaňme v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho Po medině newsletteru a my ti pravidelně budeme zasílat naše nejnovější články a rozhovory.

Není v pohodě být v nepohodě

Hlavním cílem průzkumu je v přátelské diskusi s lékařskými fakultami i Vámi, respondenty, pomoci dnešním i „zítřejším” medikům redukovat stres během šestiletého studia na lékařských fakultách a ukázat způsoby a cesty, jak s nadměrným stresem efektivně pracovat a čelit mu.  Připravili jsme proto pro vás sadu videí a článků se zaměřením na tato témata.

Otevřené odpovědi z průzkumu

Otevřené odpovědi z průzkumu

Součástí našeho průzkumu byly i otevřené odpovědi na otázku, které konkrétní situace během studia medicíny vyvolávají u studentů nadměrný stres. V našich oficiálních výsledcích...

Rozhovor o metodách zvládání stresu

Rozhovor o metodách zvládání stresu

V prvním videu, které jsme pro Vás připravili v rámci našeho výzkumu o duševním zdraví českých studentů medicíny jsme popsali aktuální stav a důvody, které nejvíce přispívají k...

Pětiminutová ukázka mindfulness meditace

Pětiminutová ukázka mindfulness meditace

Pro všechny z vás, které v předchozím videu zaujaly metody mindfulness a jejich prokázaný vliv na redukci stresu a zvýšení empatie přinášíme krátkou ukázku mindfulness...

Další partneři

Odstraňme zbytečný stres společně!

Přidejte se k nám a pomozte na své lékařské fakultě redukovat zbytečný stres během studia.

Právě teď a tady máte jedinečnou možnost dát své fakultě upřímnou a anonymní zpětnou vazbu.

Vyberte svoji fakultu a napište, co KONKRÉTNĚ vás během studia nejvíce trápí a navrhněte změnu, která by vám pomohla k redukci zbytečného stresu během studia.

12 + 8 =

Den s primářem onkologie

Den s primářem onkologie

Vyzkoušej si v nemocnici AGEL Nový Jičín den s primářem onkologie a dostaň se mezi šikovné absolventy LF, kteří už u nás pracují.