15. 5. 2022

Havířovští odborníci pomáhají léčit poruchy spánku v nové laboratoři

Každý člověk stráví téměř polovinu života spánkem. Aby zůstal zdravý musí mít spánek kvalitní se střídáním všech jeho fází, jen takový totiž umožňuje psychofyzickou regeneraci lidského organismu a mimo jiné zvyšuje koncentraci a kreativitu, zlepšuje kvalitu zapamatovaných informací a reguluje energetickou a hormonální rovnováhu. Závěr je tedy jednoduchý – čím lépe spíme, tím lepší máme imunitu.

Havířovští odborníci pomáhají léčit poruchy spánku v nové laboratoři

Zdravý a kvalitní spánek bohužel v dnešní době není samozřejmostí a jeho poruchy jsou příčinou významného procenta kardiovaskulárních onemocnění. Dlouhodobým důsledkem může být nekompenzovaná hypertenze a v krajních případech se tak stává příčinou infarktu myokardu. Dalšími důsledky jsou denní únava, negativní výkonnost a často také deprese.

Odhalit příčiny poruch spánku a pomoct najít řešení je důvod, proč odborníky v naší spánkové laboratoři navštívit. Pacient, který potřebuje specializované vyšetření, nejdříve navštíví praktického lékaře, následně podstoupí vstupní klinické vyšetření na ORL a pak stráví jednu noc na lůžku, kde mu jsou monitorovány mozkové, srdeční a dechové činnosti. Pacient je pod kamerovým dohledem a nahrává se zvuk. 

Havířovští odborníci pomáhají léčit poruchy spánku v nové laboratoři

Eva Mrázková, primářka ORL oddělení: “Spánková apnoe je charakteristická tím, že se opakuje desetkrát za hodinu a po dobu nejméně deseti sekund je ten člověk v bezdeší a na to, jak se rozdýchává, navazuje chrápání, které ale může být i nemusí být. Pokud se spánková apnoe neřeší, může vyústit ve vysoký krevní tlak, v infarkt myokardu či ischemickou chorobu srdeční. Ti pacienti trpí depresemi a únavou. Často jedná o překážky nosu, hltanu, to znamená měkkého patra, kořene jazyka a tady toto dokážeme operačně vyřešit.”

Podívejte se na televizní reportáž.

Články na podobné téma

02.11.2023

"Restart a inovace: Jak naše neurologické oddělení posouvá hranice péče o pacienty"

Je pro mě ctí být členem tak vynikající instituce. Naše oddělení se pyšní nejen skvělým vybavením a týmem vysoko kvalifikovaných odborníků, ale hlavně multidisciplinárním přístupem k péči o pacienty. Jako část Komplexního onkologického centra spolupracujeme také s oddělením ARO na vývojipokročilých léčebných metod, jako je plazmaferéza pro...
Chci číst více →
09.11.2022

Soutěž o placenou stáž

Nemocnice Havířov vyhlašuje druhý ročník úspěšné soutěže o placenou stáž pro studenty 5. a 6. ročníků všeobecného lékařství. Během stáže se stanete součástí léčebného týmu v oboru, který je vašemu srdci nejbližší a pod dozorem zkušenějších kolegů si vyzkoušíte práci, která vás jako mladé lékaře čeká po promocích. Co od stáže čekat? Reálnou péči...
Chci číst více →
15.05.2022

Havířovští odborníci pomáhají léčit poruchy spánku v nové laboratoři

Každý člověk stráví téměř polovinu života spánkem. Aby zůstal zdravý musí mít spánek kvalitní se střídáním všech jeho fází, jen takový totiž umožňuje psychofyzickou regeneraci lidského organismu a mimo jiné zvyšuje koncentraci a kreativitu, zlepšuje kvalitu zapamatovaných informací a reguluje energetickou a hormonální rovnováhu. Závěr je tedy...
Chci číst více →

Připravujeme

Registruj se, ať ti nic neuteče

Tady chceme uživatelům říct o čem vlastně newsletter je. Jaké informace se v něm dozví, jak často chodí a proč by je to mělo zajímat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Hlavní partneři

Staňte se naším partnerem

Buďte součástí našeho úspěšného projektu a získejte přístup k odbornému know-how a novým obchodním příležitostem.

Text partnerské výhody

Text partnerské výhody

Text partnerské výhody

Autorem fotografií je Anna Kovačič. Děkujeme!

Hlavní nabídka

Kontakt

Hlavní 1434, 691 41 Břeclav

info@pomedine.cz

+420 775 914 079

IČO: 14250420

Copyright © 2024 Po medině | Zlepšujeme české zdravotnictví odspodu.