Jsem Tereza, lékařka, zakladatelka neziskové organizace Spokojení zdravotníci na podporu vzdělanosti zdravotníků v oblasti soft skills, maminka, sportovec, kodér webových stránek a aktivní zastánce teorie, že na spokojenosti záleží – nejen pacientů, ale i zdravotníků.

Absolvovala jsme vzdělání v oblasti soft skills a leadershipu, několik let se aktivně problematikou zabývám, abych mohla předávat jen ty nejkvalitnější informace.

Zaměřuji se primárně na změny v přístupu ke zdravotníkům, protože věřím, že jsou tím nejcennějším kapitálem, který české zdravotnictví má. Jsem přesvědčena o tom, že si zdravotníci zaslouží podporu, úctu, respekt a uznání za svoji práci.

Propaguji myšlenku, že medicína není jen odbornost, ale má i svoji lidskou stránku. Zdravotníci by se měli věnovat oběma složkám, hard i soft skills, i když je to obrovsky náročné. Pracovat na svých soft skills není ani zbytečnost, ani ztráta času. Ty nejlepší zdravotníky odlišují právě jejich soft schopnosti a dovednosti.

Mojí dlouhodobou vizí je budování kvalitní firemní kultury ve zdravotnictví. Když to jde jinde, proč ne v medicíně? Spokojený zdravotník nechce odcházet, má svoji práci rád a nechává za sebou řady nadšených pacientů. Ráda bych pomohla i Vám, mladým medikům a absolventům, kteří jste plní nadšení, optimismu a chuti konečně pečovat o pacienty. Chtěla bych, abyste nic z toho neztratili, šířili kolem sebe víru v lepší budoucnost zdravotnictva přibrali na své cestě i své starší kolegy. Optimismus i dobrá nálada jsou nakažlivé.