Jsem začínající anesteziolog, dlouholetá členka Českého červeného kříže a ráda spolupracuji s lidmi, kteří mění svět k lepšímu. 

Medicínu jsem vystudovala na půdě Lékařské fakulty Ostravské univerzity a po promoci v roce 2020 jsem nastoupila na Kliniku anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava. Již na gymnáziu jsem se začala věnovat dobrovolnické činnosti v rámci Českého červeného kříže. Mimo výuku první pomoci jsem organizovala akce Hrad žije první pomocí, resp. Ostrava žije první pomocí a mohla jsem pomáhat při několika mimořádných událostech. 

Během studia jsem se aktivně podílela na chodu ostravské pobočky studentské organizace IFMSA CZ. Dva roky jsem byla lokální koordinátor pro vzdělávání veřejnosti v oblasti zdraví. Organizovala jsem Světový den zdraví, Světový den diabetu a koordinovala projekt Pro život zaměřující se na výuku první pomoci. Díky této organizaci jsem se dostala na dvě zahraniční stáže, do Španělska a Portugalska, kde jsem si jen potvrdila, že chci být lékař a chci pracovat na ARU.

 

V roce 2019 se mi povedlo se spolužačkami vybojovat 3. místo v mezinárodní soutěži v urgentní medicíně Rallye Rejvíz a také jsem získala v soutěži Lady business Moravskoslezského kraje 2. místo v kategorii Výjimečná studentka za své dobrovolnické aktivity. 

Organizování akcí jsem se nevzdala ani při přechodu do profesního života a společně s kolegy pořádám Setkání mladých anesteziologů, konferenci pro mladé začínající “áraře” kde mohou sdílet své zkušenosti se zkušenými kolegy.

Čím déle se pohybuji v lékařském prostředí, tím více si uvědomuji, jak je důležité dělat věci opravdu správně. Primární je samozřejmě dobro pacientů, ale neméně důležitá je ochrana nás, lékařů. V našich videích se zdravotně-právní problematikou vám přibližujeme témata, se kterými se setkáváme v praxi dnes a denně.